Jako wiodący producent konstrukcji z drewna klejonego, Konsbud od lat z pasją angażuje się w realizację ambitnych i przełomowych projektów, które wyznaczają nowe standardy w naszej branży. Dzięki strategicznemu pozyskiwaniu dofinansowań z Unii Europejskiej i funduszy krajowych, możemy jeszcze skuteczniej inwestować w najnowocześniejsze technologie produkcji, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i ciągły rozwój naszego zespołu specjalistów. To bezpośrednio przekłada się na najwyższą jakość wytwarzanych przez nas konstrukcji oraz na pozytywny wpływ na cały sektor budownictwa drewnianego. Wierzymy, że otwarta komunikacja i transparentność są fundamentem trwałych relacji z naszymi klientami i partnerami. Dlatego prezentujemy tę dedykowaną zakładkę, gdzie na bieżąco informujemy o naszych kluczowych projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej i krajowych.

KONSBUD Drewno Klejone Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uzyskała dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „PRACUJ KOMFORTOWO, DZIAŁAJ DŁUŻEJ – kompleksowe wsparcie na rzecz zdrowia dla pracowników Konsbud Drewno Klejone Sp. z o.o.” w ramach działania 6.7 Aktywne starzenie się w dobrym zdrowiu, Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

Projekt ma na celu wdrożenie działań eliminujących zdrowotne czynniki ryzyka w miejscu pracy, w tym obejmujących poprawę ergonomii stanowisk oraz wsparcie psychologiczne dla pracowników. Działania te mają za zadanie dostosować 9 pracowników (3K, 6M) oraz firmę KONSBUD Drewno Klejone Sp. z o.o. do nadchodzących zmian, wspierać aktywne i zdrowe starzenie się, a także zapewnić bezpieczne i dostosowane do potrzeb środowisko pracy uwzględniające zagrożenia zdrowotne.

Działania zaplanowane w projekcie opierają się na diagnozie potrzeb Beneficjenta, w szczególności szczegółowej analizie niekorzystnych czynników zdrowotnych w miejscu pracy oraz imiennych ankietach, które pozwoliły określić indywidualny zakres wsparcia dla poszczególnych Uczestników projektu.

Zakres wsparcia obejmie następujące działania:

[1] z zakresu profilaktyki chorób w miejscu pracy poprzez zakup ergonomicznego sprzętu i wyposażenia dla pracowników w celu organizacji stanowisk pracy w sposób zapewniający zdrowie,

komfort i ergonomię pracy,

[2] związane z poszerzaniem wiedzy na temat zdrowotnych czynników ryzyka oraz działania prewencyjne lub naprawcze w zakresie czynników szkodliwych lub uciążliwych występujących w miejscu pracy w postaci warsztatów na temat zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz indywidualne

spotkania z fizjoterapeutą,

[3] z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego w postaci warsztatów w zakresie radzeniu sobie ze stresem i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu

[4] w zakresie profilaktycznych badań przesiewowych poprzez przeprowadzenie u pracowników  kompleksowej diagnostyki zdrowotnej umożliwiającej szczegółowy przegląd stanu zdrowia oraz ocenę kluczowych narządów i układów organizmu w celu wczesnego wykrywania ewentualnych nieprawidłowości oraz przeciwdziałania rozwojowi chorób przewlekłych.

W efekcie realizacji projektu wydłuży się aktywność zawodowa osób objętych wsparciem oraz zmniejszone zostanie ryzyko jej przerwania z powodów zdrowotnych.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 290 499,75 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 246 924,78 PLN

Adres

Godziny pracy